The Point

logo

Centrum Kształcenia Językowego "The Point" jest prywatną szkołą językową, wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych. Powstałe 30 sierpnia 1993 roku "The Point" było początkowo szkołą języka angielskiego, a od 1995 roku ośrodkiem anglistycznym inicjującym i realizującym nowatorskie projekty w zakresie propagowania samokształcenia kierowanego. W oparciu o wiedzę i doświadczenie nabyte w Polsce i za granicą, pracownicy dydaktyczni "The Point" proponują uczniom stale aktualizowane programy językowe, odwołujące się do najpilniejszych potrzeb słuchacza. Uzyskując dużą dozę autonomii, uczący się języka obcego postrzegany jest jako jednostka indywidualna, którą najpierw należy poznać, a następnie ukierunkować. Czuwając nad postępami językowymi ucznia, wzmacniającymi i wzmacnianymi przez rozwój ogólny, pamiętamy o krystalizowaniu się zainteresowań słuchacza i jego wzrastających aspiracjach. Do tej pory blisko siedem tysięcy absolwentów ukończyło z powodzeniem stacjonarne kursy językowe "The Point".

 

Dziś osoby te odnoszą sukcesy, umiejętnie i swobodnie posługują się językiem obcym, znając i doceniając kulturę krajów obcojęzycznych. Duże zainteresowanie nauką języków obcych sprawia, że nieustannie rozszerzamy zakres naszej działalności i podejmujemy nowe wyzwania. Należy do nich Nowa Matura. Stąd też nasz nowy produkt edukacyjny - kursy przeznaczone głównie dla uczniów szkół średnich - będący owocem wielomiesięcznej pracy licznego grona czołowych anglistów i germanistów. Nasza działalność, to nie tylko prowadzenie kursów językowych. Interesuje nas bardzo to, co dzieje się w polskich szkołach. Wiemy, że cierpią one na brak czasu i pomocy naukowych. Dlatego też "The Point" stara się wypełnić te luki, przekazując szkołom starannie wybrane przez nas materiały do nauki języka, a uczniom proponując komplementarną formę nauki - czyli nasze kursy.

 


 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję