Asseco Poland S.A.

logo

Asseco Poland S.A. jest największą spółką informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jako międzynarodowy integrator IT, spółka jest ważnym graczem na europejskim rynku producentów oprogramowania. Grupa Asseco znalazła się na 7 miejscu w rankingu „TOP100 European Software Vendors” (Truffle Capital 2012).

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce, Asseco Poland S.A. buduje i wdraża scentralizowane, kompleksowe systemy informatyczne dla sektora bankowego, z których korzysta ponad połowa banków działających w naszym kraju. Poprzez swoje spółki zależne oferuje również zaawansowane rozwiązania dla instytucji ubezpieczeniowych, wdrożone w największych firmach tego sektora na świecie.

Asseco Poland S.A. jest liderem międzynarodowej Grupy Asseco, skupiającej rentowne firmy informatyczne z całego świata. Spółka konsekwentnie rozbudowuje holdingi działające w poszczególnych regionach Europy:Asseco Central Europe (Czechy, Słowacja, Węgry)Asseco South Eastern Europe (Południowo-Wschodnia Europa, w tym Turcja)Asseco DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria)Asseco South Western Europe (Hiszpania, Portugalia, Francja, Włochy)Asseco Northern Europe (Skandynawia, kraje bałtyckie).

W czerwcu 2013 roku Grupa Asseco zatrudniała ponad 17.000 osób, w tym ok. 4.500 pracowników w Polsce.


 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję