Hogan Lovells (Warszawa) LLP (Spółka partnerska) Oddział w Polsce

logo

Warszawskie biuro Hogan Lovells świadczy usługi doradztwa klientom działającym w Polsce oraz na rynkach Europy Centralnej i Wschodniej. Zatrudniamy 72 prawników, w tym sześciu partnerów, władających językami obcymi i ściśle współpracujących z biurami Hogan Lovells na całym świecie.

Pomagamy naszym klientom tworzyć najlepsze dla ich działalności w Polsce struktury prawne. Wspieramy przy zakładaniu przedstawicielstw, oddziałów czy spółek zależnych. Oferujemy bieżącą obsługę prawną w zakresie wszelkich kwestii korporacyjnych, w tym fuzji i przejęć.

Nasze usługi obejmują:

Instytucje finansowe

Doradzamy ubezpieczycielom, funduszom emerytalnym i inwestycyjnym oraz bankom w kwestiach regulacyjnych, dokumentacji transakcyjnej, ochrony danych i wprowadzania produktów na rynek, a także reprezentujemy instytucje finansowe przed Komisją Nadzoru Finansowego.

Prawo spółek

Dostarczamy rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów w zakresie transakcji fuzji i przejęć, sprzedaży, joint ventures, systemów akcji pracowniczych, procesów restrukturyzacyjnych oraz transakcji typu management buy-out. Wspieramy także inwestorów w procesie nabywania kapitału, przygotowania raportów due diligence i dokumentacji transakcyjnej.

Nieruchomości

Doradzamy przy wszelkich transakcjach nieruchomościowych i z zakresu project finance, takich jak: transakcje związane z nabyciem, długoterminowym najmem i budową, a także reprezentujemy klientów w postępowaniach sądowych i arbitrażowych.

Bankowość i finanse

Doradzamy bankom, instytucjom finansowym, deweloperom, klientom instytucjonalnym i funduszom nieruchomościowym przy transakcjach dotyczących udzielania kredytów oraz pozostałych form finansowania.

Podatki

Zajmujemy się doradztwem w zakresie m.in. międzynarodowego prawa podatkowego, procesu inwestycyjnego, podatku VAT, międzynarodowej strukturyzacji i planowania podatkowego, a także doradztwem podatkowym związanym z transakcjami oraz sprawami spornymi.

Prawo konkurencji

Doradzamy we wszystkich aspektach prawa konkurencji, m.in. w zakresie kontroli koncentracji, zwalczania nieuczciwej konkurencji, porozumień ograniczających konkurencję oraz nadużywania pozycji dominującej.

Własność intelektualna

Posiadamy bardzo bogate doświadczenie w sprawach związanych z ochroną znaków towarowych, patentów oraz wzorów przemysłowych. Istotna część naszej praktyki związana jest z doradztwem w zakresie przetwarzania danych osobowych, a także z Internetem oraz domenami internetowymi.


 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję