Laboratorium Arkanów Biznesu

logo
Opowieść o Laboratorium Arkanów Biznesu jest tyleż biznesowa, co baśniowa, tyleż naukowa, co praktyczna, tyleż zamknięta, co otwarta, a nade wszystko bardzo pragmatyczna. To opowieść sięgająca 10, 7, 8, 15, 20, 6, 14 lat doświadczeń osób tworzących firmę, wspólnie pracujących z sobą w większości już od 8 lat, które w 2002 roku zaistniały na ryku szkoleń pod nowym szyldem, nazwą Laboratorium. Firma powstała wykorzystując syntezę doświadczeń osób ją budujących; doświadczeń biznesowych z obszarów zarządzania, osobistego rozwijania i budowania organizacji, sprzedaży, obsługi klienta, finansów, negocjacji, prowadzania projektów oraz doświadczeń stricte trenerskich, tych nakierowanych na rozumienie rozwoju grup i jednostek, na stosowanie efektywnych metod ich uczenia, na atrakcyjny przekaz potęgujący efekty edukacyjne. Jesteśmy biznesowi, jak nazwa głosi i warsztatowi, treningowi, co można wyczytać z innego jej członu.
W rok 2009 wkroczyliśmy z przekonaniem o sensowności uczynienia kolejnych kroków na ścieżce rozwoju naszej organizacji. Czym charakteryzują się one przede wszystkim? Można by powiedzieć - wzmożeniem wierności naszym biznesowym ideałom oraz szybszym reagowaniem na oczekiwania klientów i warunki rynku. Organizacyjny wymiar zmian przejawia się udoskonaleniem rozwiązań biura w centrum Katowic, w którym pracujemy od grudnia 2007 roku, wprowadzeniem modyfikacji struktur, powołaniem kierownika ds. organizacji, wzmocnieniem obszaru księgowo-finansowego, pełnym wdrożeniem systemu CRM, nowym zdefiniowaniem celów rozwojowych. Podlegamy zmianom jak i nasi klienci, uczymy się jak oni.


Pozytywnie zweryfikowany został podział naszych aktywności, ujęcie w ramy działań, które wykonywaliśmy już w przeszłości bez czytelnego ich uporządkowania. Wydzielone odrębne produkty: szkolenia, coaching oraz eventy - utrwaliły się jako charakterystyczne dla naszej firmy. Już niebawem chcemy powrócić do uruchomienia szkoleń otwartych, o które pyta wielu naszych dotychczasowych i potencjalnych klientów. Jest nam też miło poinformować pogłębianiu współpracy z firmą informatyczną SOFTRONIC w zakresie wypracowywania nowych, niestandardowych produktów, integrujących różne obszary kompetencji biznesowych oraz wsparcia biznesowego na rynku. Warto też wspomnieć o podjęciu działań szkoleniowych dla nowych organizacji biznesowych z branży produkcyjnej, farmaceutycznej i ubezpieczeniowej oraz o kontynuowaniu działań szkoleniowo-doradczych w dużych korporacjach, dla których staliśmy się wypróbowanym partnerem. Istotnym wydarzeniem jest również podpisanie kolejnej umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, tym razem w zakresie szkoleniowego projektu systemowego "Akademia Trenerów Biznesu LAB" dofinansowanego z ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wysoko oceniana przez uczestników i audyty realizacja tego przedsięwzięcia przynosi nam sporo zadowolenia.


Te twarde fakty zasługują również na baśniową interpretację. Ruchomy zamek kroczący przez rozległe krainy, napędzany niegasnącą mocą był ostoją młodzieńca imieniem Hauru i grona jego przyjaciół. Był machiną dzięki której można było zmienić otaczającą rzeczywistość i dokonywać zmian w różnych obszarach ludzkiej egzystencji. Był bazą z której wyruszano, by uczynić otaczający świat lepszym, bardziej bezpiecznym, lepiej służący ludziom, a działo się to dzięki wewnętrznym przemianom jednostek, nabywaniu nowej, głębszej świadomości, odwagi do podejmowania kolejnych kroków, otwartości na eksperymenty, które niesie życie. Był miejscem wyłaniania się różnych możliwości, wystarczyło przekręcić kolorową tarczę, by dostrzec rzeczywistość dotychczas nieznaną, czy pomijaną, a tym samym okazje do szukania lepszych rozwiązań, rozwoju. Podatni na rozwój dostarczamy rozwojowych impulsów naszym klientom w rzeczywistości twardej jak liczby, a jednocześnie baśniowej jak marzenia tych, którzy często z niczego zbudowali efektywne funkcjonujące firmy. Twardo stąpamy po ziemi w Laboratorium Arkanów Biznesu, przygotowujemy sprawdzone receptury, prowokujemy przewidywalne procesy, a jednocześnie wiemy, że jedynie pasja i realizacja marzeń przynosi naprawdę interesujące efekty, w każdej organizacji...


Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zawartymi na naszej stronie internetowej oraz do zweryfikowania słów na niej zawartych w czasie bezpośredniego kontaktu. Miło nam będzie podjąć z Państwem rozmowy umożliwiające dalszą współpracę.


Dariusz Borowiak - szef Laboratorium

 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję