Radio Polska Live!

logo

Radio Polska Live! – Dookoła świata w Internecie, czyli zawsze tam gdzie Ty!

Radio Polska Live! – powstało w 2003r., a swój program nadaje w Internecie od 2005 roku poprzez stronę www.polskalive.pl. Jesteśmy również na platformie n. Radio Polska Live! to pierwsze w Polsce radio internetowe, w którym obok muzyki ( Muzyki z charakterem …) pojawiają się rozmowy i publicystyka. Radio koncentruje się na muzyce i nieprzegadanych audycjach autorskich tak, aby stać się współtowarzyszem słuchacza w czasie jego dnia pracy oraz wieczorem przy obowiązkach domowych. Nowatorska koncepcja w Internecie tworzy radio - most Warszawa – Chicago, ponieważ radio tworzone jest z dwóch redakcji – w Warszawie i w Chicago, z siecią korespondentów.

 

Zespół studentów dziennikarstwa i kierunków humanistycznych, pod okiem doświadczonych dziennikarzy z ponad dwudziestoletnim stażem tworzy codziennie własne audycje. Na naszej antenie można znaleźć:

 

·          Kalendarium muzyczne - prezentujące najważniejsze wydarzenia i postacie z historii muzyki rozrywkowej,

·          Motolive – kilka słów o motoryzacji

·          Palcem po mapie – audycję podróżniczą, w której Bartosz Marcinkiewicz odwiedza najdziwniejsze zakątki świata

·          Na fali – audycję z muzyką żeglarską

·          Pieprz – audycja nie tylko dla kobiet

·          Jako jedyna rozgłośnia internetowa nie unikamy tematów trudnych, których inni na co dzień podejmować nie chcą: w audycji Czas na rozmowę mówimy o problemach ludzi niepełnosprawnych, narkomanów i alkoholików, o chorobie nowotworowej, problemie bezdomności i scenariuszach umierania, o uzależnieniu od zakupów, komputerów i seksu. Wśród gości na naszej antenie znaleźli się wybitni przedstawiciele świata nauki, kultury, sztuki i polityki, jak choćby: Anna Dymna, Krystyna Janda, Janina Ochojska, Jurek Owsiak, ks. Adam Boniecki, Joanna Senyszyn i Tadeusz Cymański – by wymienić tylko tych najbardziej znanych.

 

Audycje znajdziecie Państwo w dziale podcasty na naszej stronie internetowej – www.polskalive.pl

 

W pełni profesjonalne studia emisyjne i post-produkcyjne, zlokalizowane w centrum Warszawy – Marszałkowska 3/5, umożliwią nadawanie programu na najwyższym poziomie w jakości cyfrowej oraz obok kanału audio również emisję obrazu ze studia.

 

Miesięczna słuchalność radia, waha się dzisiaj w przedziale od 74.000 do 96.000 słuchaczy i ciągle rośnie!


 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję