Skanska S.A.

logo

Skanska to wiodąca światowa firma posiadająca doświadczenie z zakresu generalnego wykonawstwa, realizacji mieszkaniowych i komercyjnych projektów deweloperskich oraz partnerstwa publiczno – prywatnego. Grupa zatrudnia ponad 60 000 pracowników na świecie i działa w wybranych rynkach rodzimych w Europie, Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej. Jest jedną z 500 największych firm na świecie (według rankingu magazynu "Fortune") i członkiem inicjatywy ONZ Global Compact.

Jako lider polskiej branży budowlanej obecni jesteśmy we wszystkich segmentach rynku w budownictwie ogólnym, drogowo – mostowym, hydroinżynieryjnym i kolejowym. Realizujemy również projekty deweloperskie. W Polsce Skanska reprezentowana jest na terenie całego kraju poprzez oddziały zlokalizowane w głównych miastach: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Lesznie, Rzeszowie i Kielcach.

Działamy lokalnie, a naszymi klientami są tysiące firm z rynków rodzimych Skanska. Należą do nich inwestorzy publiczni i prywatni, władze lokalne oraz klienci indywidualni, którzy kupują od nas domy i mieszkania. W Polsce realizujemy kontrakty dla największych światowych firm branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej, meblowej, AGD i metalowej, sieci hotelowych i handlowych oraz inwestorów publicznych.

Najlepszym dowodem uznania dla naszej działalności jest zadowolenie klientów i zaufanie pracowników, a dodatkowe potwierdzenie stanowią prestiżowe nagrody i wyróżnienia, jak tytuł najatrakcyjniejszego pracodawcy w rankingu „Firma dla Inżyniera”, Idealnego Pracodawcy w kategorii Inżynieria w rankingu Universum i najcenniejszej firmy wykonawczej w rankingu "100 najcenniejszych firm w Polsce" tygodnika "Newsweek Polska". W 2007 roku zostaliśmy także uznani za „Biznesową jednostkę roku” w Grupie Skanska na świecie w kategorii „Działalność budowlana”.

Oferta praktyk

Program Praktyk Letnich

 

Trzecia edycja Programu Praktyk Letnich Skanska 2008 zakończona!

 

W październiku zakończyła się III edycja Programu Praktyk Letnich Skanska. Grupa 49 studentów IV roku z największych polskich uczelni technicznych i ekonomicznych odbyła praktyki na budowach firmy w całej Polsce. Przez 12 tygodni młodzi ludzie zdobywali wiedzę i doświadczenie, pracując i ucząc się od najlepszych ekspertów w branży budowlanej w Polsce.

 

Nasz Program Praktyk to przepustka do świata profesjonalnych projektów. Umożliwiamy studentom rozpoczęcie kariery zawodowej w najlepszej firmie budowlanej w Polsce, która w tym roku po raz kolejny otrzymała tytuł Firmy dla Inżyniera w rankingu Banku Danych o Inżynierach oraz - po raz pierwszy w historii - tytuł Idealnego Pracodawcy w kategorii Inżynieria w rankingu Universum. Z roku na rok coraz więcej studentów wybiera Skanska jako miejsce praktyki, a tegoroczna, trzecia edycja Programu Praktyk udowodniła, że jest on najlepszą drogą zdobycia doświadczenia i wiedzy, a w przyszłości także pracy.

Kampanię promocyjną rozpoczęliśmy już na początku roku. W trakcie spotkań na uczelniach, które przybliżyły studentom firmę Skanska oraz Program Praktyk, przedstawiliśmy prezentację inżynierską na temat jednego z naszych projektów – Złote Tarasy. Na uczelniach w Łodzi, Poznaniu i Warszawie  zaproponowaliśmy studentom ciekawą grę strategiczną, a jako sponsor główny, wzięliśmy udział w dwudniowych Targach pracy na Politechnice Poznańskiej. Plakaty promujące program zostały rozwieszone na uczelniach w całej Polsce.

 

 Program Praktyk zakończyliśmy 24 października 2008. W tym dniu zorganizowaliśmy dla wszystkich praktykantów spotkanie w Warszawie. Wziął w nim udział Prezes Skanska S.A. Roman Wieczorek, który wręczył praktykantom i opiekunom praktyk dyplomy i drobne upominki.

 

Już teraz zapraszamy Was do wzięcia udziału w IV edycji Programu Praktyk Letnich Skanska. W styczniu 2009 uruchomimy dla Was stronę www.skanska.pl/praktyki2009, która będzie zawierała szczegółowy harmonogram programu.

 

Buduj z najlepszymi!

 


 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję