ASHOKA

logo

Ashoka jest globalnym stowarzyszeniem wiodących przedsiębiorców społecznych na świecie - osób, które w sposób trwały rozwiązują najbardziej palące problemy społeczne. Od 1981 roku Ashoka przyjęła do swojego grona ponad 2000 wiodących przedsiębiorców społecznych - Członków Ashoki, zapewniając im wsparcie w postaci stypendiów, profesjonalnych usług i dostępu do globalnej sieci liderów społecznych z 70 krajów.

O Ashoce

Ashoka jest międzynarodową organizacją, która wyszukuje i zrzesza wyjątkowe osobowości, wprowadzające innowacyjne, systemowe rozwiązania problemów społecznych.

Misją Ashoki jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego, w którym każdy ma możliwości i wsparcie do wprowadzania zmiany społecznej. Ashoka czyni to poprzez inwestowanie w wybitne osobowości – przedsiębiorców społecznych (ang. social entrepreneur), którzy łączą wizjonerską postawę, pasję pomagania innym z profesjonalnym podejściem do pracy charakterystycznym dla ludzi biznesu.

W hinduskim sanskrycie słowo Ashoka oznacza „nieobecność smutku”.

Działalność Ashoki finansują fundacje i osoby prywatne. Ashoka chcąc zachować niezależność nie korzysta z żadnych środków publicznych.

Nasze podejście

Ashoka promuje świat, który Każdy może zmieniać: świat, który szybko i efektywnie pokonuje wyzwania, stawiane przez społeczeństwo, w którym każdy może swobodnie, z pewnością siebie i poparciem społeczeństwa rozwiązywać jego problemy i kierować zmianą.

Ashoka nie jest organizacją dobroczynną, pomagającą potrzebującym jednostkom. Sukces Ashoki jest mierzony rangą zmian społecznych, wprowadzanych i propagowanych przez jej członków. Co więcej, sukces ten polega też na stworzeniu sieci wspomagającej uczestników Ashoki i ich instytucje. Członkowie Ashoki i ich instytucje we współpracy z licznymi partnerami tworzą nowe systemowe rozwiązania dla społeczeństwa. To jest nasza największa siła.

Organizacja tego typu będzie działać dobrze wtedy, gdy ludzie z nią związani będą najlepsi z możliwych. Jakość jest centralną wartością Ashoki. Dlatego też współpracujemy z najlepszymi w swoich dziedzinach by wspólnie mieć istotne oddziaływanie na rozwiązywanie kluczowych problemów społecznych. Również by wspólnie pokazywać, że każdy może mieć wpływ na pozytywne zmiany w swoim otoczeniu (Everyone is a Changemaker).

Oddziaływanie Ashoki

Przez ponad 25 lat działalności Ashoka, poprzez swoich członków, programy i pracowników, pomogła zmienić życie milionów ludzi na świecie. Liczba osób, które otrzymały pomoc, jest ogromna, ale najbardziej dumni jesteśmy ze zmian systemowych, do których doprowadzili nasi członkowie - zmiany perspektywy społeczeństwa, nowe postawy, rewolucjonizowanie całych dziedzin życia społecznego.


 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję