AIESEC

logo

AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, licząca ponad 32 000 członków. AIESEC działa w ponad 100 krajach, na ok. 1100 uniwersytetach. Organizacja umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, m.in. dzięki udziałowi w praktykach zagranicznych oraz licznych konferencjach, seminariach i projektach tworzących globalne środowisko edukacyjne. AIESEC pomaga studentom rozwijać wrażliwość kulturową, zdolność aktywnego uczenia się, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną. Każdy dołączający do Organizacji student bierze udział w Programie Rozwoju, w ramach którego ma możliwość stopniowego poszerzania swojej wiedzy i umiejętności.

Realizując ten cel corocznie organizujemy prawie 5000 praktyk zagranicznych oraz około 350 konferencji.

Ponadto, AIESEC umożliwia młodym ludziom zdobycie grona przyjaciół o podobnych zainteresowaniach z całego świataprzekonać się co chcą robić w przyszłości.

Nasi partnerzy, którzy reprezentują różnorodne branże  i rynki, postrzegają AIESEC jako organizację wspierającą ich rozwój poprzez umożliwianie dostępu do utalentowanych ludzi z całego świata.

Rekrutacja osób zainteresowanych działalnością w komitecie lokalnym jak i rekrutacja na praktyki rusza właśnie w całej Polsce.

Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem na praktyki możesz zgłosić się do nas przez cały rok.  Praktyki trwają od 6 tygodni do 18 miesięcy. Jeśli chcesz wyjechać przed letnimi wakacjami zgłoś się w listopadzie, jeśli chcesz wyjechać na okres wakacji zapraszamy na przełomie lutego i marca.

Możesz wyjechać na praktykę nawet jeśli nie rozpocząłeś jeszcze studiów. Zastanawiasz się co zrobić w wakacje po maturze? Zostałeś przyjęty na uczelnię, nie zmarnuj szansy na zdobycie doświadczenie jeszcze zanim przekroczysz progi uniwersyteckie.

Możesz wyjechać na praktykę juz na 6 tygodni. Skrócono minimalną długość trwania praktyki z 2 miesięcy do 6 tygodni.

Masz już doświadczenie zawodowe? Nie boisz się wyzwań? Pracowałeś w międzynarodowym środowisku? Granica wieku dla praktyk menedżerskiech, technicznych i edukacyjnych (po 3 roku studiów) nie musi Ciebie dotyczyć.

 

Oto powody dlaczego warto dołączyć do AIESEC:

Doświadczenie liderskie:

Nasi członkowie zarządzają organizacją na poziomie lokalnym, narodowym i międzynarodowym. Mogą prowadzić zespoły w różnych obszarach, planują, podejmują decyzje, motywują innych i realizują swoje pomysły w projektach.W Polsce mają taką możliwość w 19 oddziałach lokalnych skupiających członków z ponad 30 szkół wyższych.

Międzynarodowość:

Członkowie organizacji wyjeżdżają na praktyki zagraniczne do jednego z prawie 110 krajów świata, gdzie zdobywają doświadczenie zawodowe i kulturowe. Mają także możliwość działania w AIESEC za granicą zarówno na poziomie lokalnym jak i narodowym. Nowe kultury mogą również poznawać dzięki obcowaniu z praktykantami przyjeżdżającymi do Polski z całego świata w ramach projektów AIESEC.

Różnorodne umiejętności:

Członkowie AIESEC zdobywają praktyczne doświadczenie w takich obszarach jak sprzedaż, marketing, rekrutacja, ocena rynku, budżetowanie, planowanie, zarządzanie projektem, sztuka prezentacji, zarządzanie sobą w czasie i inne. Dzięki temu uzupełniają wiedzę teoretyczną zdobytą na studiach o drogocenną praktykę.

Sieć kontaktów:

Oprócz przyjaciół z całego świata działalność w AIESEC dostarcza wielu okazji do obcowania z firmami i organizacjami, zarówno przy realizacji projektów jak i konferencji. Działanie w AIESEC to również korzystanie z internetowej platformy komunikacyjnej zwanej MyAIESEC.net, która łączy obecnych oraz byłych członków organizacji z całego świata, a także partnerów AIESEC z poziomu lokalnego, narodowego jak i globalnego.  Znajomości zawarte w AIESEC są często przyjaźniami na całe życie.

Świadomość swoich mocnych stron:

AIESEC wspiera rozwój jednostek. Członkowie wyznaczają sobie cele, sprawdzają ich realizację, oceniają swoje kompetencje, otrzymują informację zwrotną od osób bardziej doświadczonych. Dzięki temu są świadomi kim są, do czego dążą i jaką rolę chcą pełnić w przyszłości.


 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję