ACTION S.A.

logo

ACTION S.A. jest jednym z największych dystrybutorów oraz producentów sprzętu komputerowego w Polsce. Spółka - założona w 1991 roku - jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2006 r. oraz jest członkiem Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. Do dziś jest jedną z dynamiczniej rozwijających się i cieszących się zaufaniem inwestorów spółek z branży IT notowanych na GPW. Spółka od początku stosuje zasady Ładu Korporacyjnego.

ACTION S.A. sprzedaje produkty największych dostawców na świecie (w ofercie ACTION znajdują się produkty 250 producentów.), jak również - produkty pod własnymi markami: Actina, Active Jet (m.in. komputery stacjonarne, serwery, monitory, odtwarzacze MP3, zasilacze).

ACTION jest również właścicielem galerii internetowej a.pl, która prowadzi sprzedaż wysyłkową produktów spożywczych, artykułów biurowych, zoologicznych, RTV, sprzętu elektronicznego oraz wina. W ofercie a.pl jest obecnie ponad 12 tysięcy produktów.

Grupa ACTION S.A. - będąc jednym z rynkowych liderów w dystrybucji sprzętu IT - jest jednocześnie największym producentem i głównym dostawcą wysokowydajnych serwerów w Polsce. Odbiorcami kompleksów serwerowych o potężnej mocy obliczeniowej są przede wszystkim środowisko naukowe - wyższe uczelnie techniczne oraz centra komputerowo-sieciowe. Oprócz tego klientami Grupy ACTION S.A. są sprzedawcy detaliczni oraz odbiorcy korporacyjni. Spółka ma od lat wiodącą pozycję w dostawach komputerów do przetargów sektora publicznego.

Do Grupy ACTION S.A. należy także znana sieć salonów Sferis - do której niedawno została wprowadzona oferta telefonii komórkowej Orange. Obecnie zależny od ACTION Sferis ma 56 własne sklepy. Docelowo ma ich być 250, w tym 100 z ofertą mobilną. To plan na okres do 2012 r. Na początek przyszłego roku kalendarzowego rozpocznie się budowa sieci franszyzowej. W przyszłości sieć Sferis ma zostać wprowadzona na giełdę papierów wartościowych.

ACTION S.A. współpracuje także z siecią niezależnych sklepów zrzeszonych pod nazwą SFK (Solidna Firma Komputerowa).

Od niemal czterech lat Grupa ACTION S.A. działa na szybko rozwijającym się rynku ukraińskim i kontynuuje rozwój na tamtejszym rynku sprzedaży RTV/AGD, co już w poprzednich kwartałach przynosiło dobre efekty. W drugiej połowie 2008 roku otwarto dwa wielkopowierzchniowe sklepy sieci Szok w Charkowie i w Równem. W sumie spółka otworzyła już 16 sklepów na Ukrainie.

 

Oferta praktyk

http://www.action.pl/www-kariera/


 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję