Studiuj online u najlepszych amerykańskich wykładowców!

Zdjęcie -  Wielu z nas marzy o studiach na najlepszych uniwersytetach świata, a zwłaszcza tych znajdujących się na pierwszych miejscach w prawie każdym rankingu – Harvard, Stanford czy Cambridge. Na szczęście wraz z rozwojem sieci internetowej, nasze możliwości na zdobycie certyfikatów z pieczątką wyśnionego uniwerku, są coraz większe.

W 2011 roku z inicjatywy Sebastiana Thruna, profesora Stanford, powstała internetowa platforma edukacyjna Udacity. Dzięki niej możecie zapisywać się i uczestniczyć w zajęciach online z zakresu IT, fizyki, matematyki, grafiki, a także robotyki. Na kursy zapisać się może każdy zainteresowany rozwijaniem swojej wiedzy i poszerzaniem horyzontów. Uwaga – wszystkie kursy prowadzone są w języku angielskim, dlatego wymagana jest minimum średnio-zaawansowana znajomość tego języka.

Przykładowy kurs - „Introduction to Computer Science” składa się z 7 rozdziałów. Przeznaczony jest dla początkujących i nie wymaga znajomości żadnego języka programowania. Podobnie jest z początkowymi kursami z matematyki i fizyki. W przypadku innych zagadnień, podane są podstawowe wymagania, pozwalające na przystąpienie do kursu i zrozumienia zagadnień wykładanych podczas „zajęć”. A te prowadzone są przez największe umysły amerykańskiej nauki i świata IT – np. Steve'a Huffmana, jednego z założycieli Reddita i Colta McAnlisa, dewelopera Google Chrome Games, byłego pracownika Blizzarda.

Aby zapisać się na kurs wystarczy zarejestrować się w Udacity.com i „uczęszczać” na zajęcia. Po przebrnięciu przez wszystkie lekcje i zrobieniu kilku zadań domowych, będzie czekał na was test sprawdzający nabytą wiedzę. Jeśli uda się wam go zdać, będziecie mogli otrzymać oficjalny dyplom ukończenia kursu i dopisać do swojego CV kolejną pozycję. Kuszące, prawda?

www.udacity.com

Komentarze:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze
 • Użytkownik

  Anna

  napisała 25.04.2014 14:56


  Nie jestem zbytnio przekonana do takich internetowych kursów.....
  Wiadomo to dobra alternatywa dla tych osób, którzy większość czasu są uwiązani do domu ze swoich osobistych powodów.
  Chociaż wiadomo- daje taka metoda sporo możliwości, gdyż realnie nie jest możliwe dla wielu wyjechać gdzieś daleko i studiować....
  Sama należę do takich osób. I korzystam z każdej drogi i ścieżki "opcji internetu" przy pomocy w codziennym życiu.
  Jeśli masz problem np z napisaniem swojej pracy magisterskiej, licencjackiej czy każdej innej lub pism- polecam odwiedzić:
  http://www.redaktor-online.pl
  Rewelacja:D


 • Użytkownik

  ala

  napisała 12.05.2013 08:51


  Jak dla mnei praktyki sa najważniejsze i tu pojawia się alternatywa. Przeczytałam o możliwości wyjechania do Mediolanu http://www.accenture.com/pl-pl/landing-pages/Pages/konkurs.aspx więc kto wie, moze w cv pojawi się coś sensownego 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję