Sesja zimowa 2013 - biblioteki nie wyrabiają!

Zdjęcie -  Sesja to dla studentów ciężki okres – tony książek do przeczytania, ogromne ilości wiedzy do przyswojenia i kończenie projektów, o których nie chciało się pamiętać wcześniej. Sesja to także jedyny moment, w którym część ze studentów odwiedza bibliotekę. A tak, jak się okazuje – jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania w okresie egzaminów.

Wzmożony ruch obserwuje się w praktycznie każdej uczelnianej bibliotece oraz w głównych filiach i czytelniach bibliotek miejskich. W krakowskiej Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej trzeba czekać około 2 godzin na dostęp do wolnego miejsca w czytelni – tych jest jedynie około 130. Podobnie jest także na uczelnianych świątyniach wiedzy – kolejki i walka o miejsce przy stole lub w kącie czytelni. Na szczęście władze większości bibliotek postanowiły pomóc studentom i przedłużyły godziny działania bibliotek – np. jak w Poznaniu – do 24. Akcja prowadzona jest przy okazji każdej sesji pod bardzo wymownym hasłem - „Nocne Rendez-BU”. Sprawdźcie jak działają wasze biblioteki – w czytelni trudniej będzie usnąć nad książką!

Komentarze:

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję