Red Bull Zjazd na Krechę 2013 | Triumf Słowaka

Zdjęcie - W niedzielny poranek, 24 lutego odbył się długo wyczekiwany finał Red Bull Zjazd na Krechę. Jego start był zaplanowany na szczycie Kasprowego Wierchu, ale niesprzyjające warunki atmosferyczne przyczyniły się do przeniesienia zawodów na stok Kotelnica w Białce Tatrzańskiej, gdzie Adam Małysz wystartował grupę 300 osób, którą łączył wspólny cel – dotrzeć na metę najszybciej jak się da.

Półtorakilometrową trasę pokonał najszybciej Michal Bekes z miejscowości Zdiar na Słowacji. Dotarcie do mety zajęło mu 1 minutę i 31 sekund. „To wspaniałe uczucie być pierwszym i pokonać tak liczną grupę rywali!” komentował na mecie zwycięzca.
Uhonorowano również zdobywców pierwszych trzech miejsc w kategorii: narciarz, narciarka, snowboardzista i snowboardzistka. W kategorii snowboard mężczyzn zwycięzcą został Łukasz Hoły z Zakopanego, który dotarł na metę w 1 minutę i 39 sekund. Pierwszą narciarką była Wioletta Dobrowolska z czasem 1min i 56 sekund.

Najszybszą snowboardzistką okazała się Zuzanna Smykała, reprezentantka Polski w snowboard crossie, która w 2 min i 7 sekund pokonała trasę w Kotelnicy. Zapytana o strategię swojego zjazdu zdradziła: „Trzeba było szybko dobiec do sprzętu i wpiąć się w sprzęt. Trasa na Kotelnicy była dosłownie ‘na krechę’, więc nie można było skręcać ani hamować. Sprzęt postawiłam na samym końcu, złapałam go i pobiegłem jeszcze kawałek, aż do wypłaszczenia i dopiero wpinałam. W przyszłym roku też na pewno wystartuje!” komentowała po zawodach Zuzanna.

Źródło: Red Bull

Komentarze:

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję