Niewidzialny domek na drzewie

Zdjęcie - Dziecięce marzenia o domku na drzewie spełniają się niekiedy dopiero w wieku dojrzałym... Dowodem może być najlepiej zakamuflowany hotel autorstwa Tham + Videgard Hansson Arkitekter.

Projekt HARADS TREE HOTEL stworzony przez Tham + Videgard Hansson Arkitekter zostanie zrealizowany do końca tego roku, w północnej części Szwecji, w okolicy małej miejscowości Harads. Główną ideą architektów było stworzenie kryjówki umieszczonej jak najwyżej na drzewie. Aluminiowo-szklana struktura o wielości jedynie 4x4x4 metry kw. przymocowana będzie do pnia drzewa.

W zewnętrznej strukturze hotelu będzie odbijać się otaczający krajobraz i niebo, przez co budynek będzie prawie niewidoczny. Wnętrze wykonane będzie w całości z drewna. Okna znajdujące się w każdej ścianie zapewnią wspaniały widok na całą okolicę. Ten mini-hotel przygotowany dla dwóch osób zostanie wyposażony w podwójne łóżko, małą kuchnię, łazienkę, "pokój dzienny" oraz taras na dachu.

Hotel wpisuje się w bardzo popularny ostatnio nurt Eko-turystyki. W tym malowniczo usytuowanym obiekcie będzie można doświadczyć bezpośredniej bliskości dzikiej przyrody. By dostać się do hotelu trzeba będzie się wspiąć po drabinie lub przejść mostem z lin, który łączy drzewa. Zleceniodawca tego projektu, planuje umieścić w okolicy jeszcze sześć takich hoteli do końca tego roku.

Projekt  HARADS TREE HOTEL jest nie tylko prosty i oszczędny jak i atrakcyjny. Hotel Tham + Videgard Hansson Arkitekter to ciekawe, ekstrawaganckie rozwiązanie na przyciągnięcie określonej grupy turystów.

Źródło: Bryła

  • Zdjęcie - Niewidzialny domek na drzewie

    Niewidzialny domek na drzewie

Komentarze:

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję