Dzień bezpiecznego Internetu

 Z inicjatywy Komisji Europejskiej, obchodzimy dziś Dzień Bezpiecznego Internetu, którego głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi na problem bezpiecznego surfowania najmłodszych po Internecie oraz uświadomienia ich rodzicom o zagrożeniach, jakie mogą tam na nie czyhać.

Uchwałą Komisji Europejskiej, obchodzony jest w pierwszej połowie lutego. Za organizację tego dnia w Polsce odpowiada NASK oraz Fundacja Dzieci Niczyje. W tym roku przyłączył się do nich także AVG. W związku z propagowaniem bezpieczeństwa w sieci powstał portal sieciaki.pl, które poprzez flashowe gry opowiada najmłodszych internautom o ich „okno na świat” i instruuje jak prawidłowo czerpać z niego informacje, unikając niebezpieczeństw powiązanych z internetowymi czatami oraz ściąganiem niepewnych plików.

Dzień Bezpiecznego Internetu to także doskonała okazja na weryfikację własnego podejścia do sieci i krótki rachunek sumienia. Może czas na odświeżenie antywirusa? Wprowadzenie nowych haseł? Przejrzenie ustawień prywatności na Facebooku? Zapewne większość z was nie jest świadoma tego, ile informacji o nas wisi w sieci. Zróbcie więc mały test i wpiszcie w wyszukiwarce swoje imię i nazwisko. Voila! Profil na Facebooku, Golden Line, Linked In oraz zdjęcia, nieopatrznie udostępnione w jednym z tych portali. Jeżeli ilość znalezionych wiadomości jest według was za duża – podejmijcie odpowiednie kroki. Najlepiej zacząć od Facebooka, na którym najwięcej jest prywatnych danych oraz zdjęć. Aby określić swoje preferencje, wystarczy że przejdziecie do Ustawień i narzędzi prywatności, w którym określicie jaki zasięg mają mieć wasze posty i kto poza twoimi znajomymi będzie je mógł oglądać.

Bezpiecznego surfowania!

Dzień Bezpiecznego Internetu

Komentarze:

Brak komentarzy. Twój może być pierwszy.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję