DOŁĄCZ DO NAJWIĘKSZEGO DZIEŁA NA ŚWIECIE. RED BULL COLLECTIVE ART !

Zdjęcie - Kreatywni z całego świata poszukiwani! Między 11 a 25 marca wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w zbiorowym procesie tworzenia w ramach projektu Red Bull Collective Art. Końcowym produktem dwutygodniowej współpracy artystów będzie niespotykane na skalę światową dzieło sztuki w przestrzeni wirtualnej. Zgłoszenia do projektu już trwają!

Red Bull Collective Art zaprasza do współpracy wszystkich artystów, rysowników, malarzy, designerów czy fotografów do wirtualnego projektu artystycznego opartego na technice exquisite cadaver. To technika zbiorowego tworzenia wymyślona przez surrealistów około 1925 roku, polegająca na łączeniu rożnych słów lub obrazków w jedną całość. Dzieje się to w ustalonej kolejności, tak by uczestnicy mogli widzieć koniec wkładu poprzedniej osoby, a rezultatem jest niepowtarzalne zbiorowe dzieło sztuki.

Sercem Red Bull Collective Art jest strona internetowa www.redbullcollectiveart.com, która umożliwia globalną współpracę nad projektem. Zgłoszenia do projektu już trwają - każdy, kto chciałby wziąć udział w projekcie, powinien zarejestrować się na stronie i wybrać przedział czasu, w którym dołączy swoją część. Uczestnik będzie mógł w prosty sposób pobrać szablon i pracować nad obrazkiem w dowolnie wybranym przez siebie stylu, a następnie załadować go i dodać do całej pracy.

Artystyczne talenty na całym świecie będą miały szansę na udział w tworzeniu czegoś, co może okazać się największym i najbardziej różnorodnym dziełem sztuki na naszej planecie. To jedyne w swoim rodzaju dzieło będzie można oglądać w podczas wystaw na całym świecie, w tym w maju w Polsce.Więcej na www.redbullcollectiveart.com i www.redbull.pl

Źródło: Red Bull

Komentarze:

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze
 • Użytkownik

  Lidia

  napisała 04.11.2016 20:17


  Ciekawe


 • Użytkownik

  Paweł

  napisał 18.08.2015 15:24


  ja jestem chętny!


 • Użytkownik

  Anna

  napisała 25.04.2014 14:50


  Znając naszych rodaków znajdziemy się w team-ie :)
  W końcu nie raz udowadnialiśmy, że potrafimy i mamy wielkie umysły:)
  Szkoda jednak, że duża część naszych dzieł jest sprzedawana i występuje obecnie pod zupełnie innymi "szyldami" :(

  A dla zainteresowanych ambitnych chociaż zabieganych polecam odwiedzić: http://www.redaktor-online.pl
  Pomoc w realizacji waszych planów:)


 • Użytkownik

  adam

  napisał 23.04.2013 20:08


  Chodzi o 11 a 25 marca przyszłego roku ?? 
Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję